Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, сценарист и автор на музиката.
Зад продукцията стоят над 70 души, като 40 от тях са на сцената. Всички те, професионалисти и любители, се обединяват в името на изкуството и посланието, което мюзикълът носи, включвайки се напълно безвъзмездно в проекта.
„В сценария, художествената измислица умело се преплита с библейския сюжет, за да създаде нещо невиждано на българската сцена
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, сценарист и автор на музиката.
С премиерата на спектакъла "Опит за летене" по Йордан Радичков Русенският театър ще открие на 13-и септември (петък) новия творчески сезон.
"Моят опит с Радичков е многогодишен. Той е един от най-обичаните автори. Според мен е и един от най-важните автори в света за неговото време", каза режисьорът на спектакъла Недялко Делчев.
По думите му словото на писателя и неговите образи са невероятни. "Втората благодат след Радичков е трупата на Русенския театър, която обичам и затова съм тук", каза още Делчев.
Той обясни, че балонът в спектакъла е метафора на онова, което животът не ни дава, или ние не го виждаме.
Гост-актьорът Алексей Кожухаров обясни, че за първи път играе в спектакъл по пиеса от Радичков. "За мен това е прощъпалник и много се радвам, че попаднах в компанията на колегите от Русе, с които се сприятелихме и се работи приятно и
Юбилейна изложба с творби на ямболския художник Тодор Ялъмов ще бъде открита на 27 септември, съобщиха организаторите от Художествена галерия (ХГ) „Жорж Папазов” - Ямбол. Експозицията е озаглавена „Русалката на Тунджа”, препращайки към наименованието на 3-метрова творба на автора, с която той участва на Световния симпозиум по скулптура в Китай през 2011 г.
Настоящата представителна изложба е посветена на 90-ия рожден ден на Тодор Ялъмов, който бе в края на миналата година, посочват от ХГ „Жорж Папазов”. Експозицията представя различни по характер произведения на автора, които очертават неговият творчески портрет, подчертано ориентиран към приложно-декоративните изкуства, допълват от галерията.
Тодор Ялъмов е име, познато на няколко поколения жители на Ямбол. Неговият жизнен и творчески път е свързан тясно с града и с развитието на из
"Когато слушам този запис, се усмихвам": каза австралийският изпълнител Ник Кейв, последните албуми на когото бяха белязани от смъртта на двамата му сина, като дава път на радостта с албума Wild God, който от днес е на музикалния пазар, предаде АФП.
Това е един нов Ник Кейв, който се появи в четвъртък вечерта в Лондон пред журналисти и фенове, за да представи албума. Той си остава вечният денди с тъмен костюм и дълга кестенява коса, но изтерзаният изпълнител вече се шегува, изглежда спокоен и дори безгрижен.
Wild God е 18-ият албум на Ник Кейв с неговата група "Бед сийдс".
"Това е един щастлив запис", казва певецът и автор на песни. "Wild God е звукът на разтварящата се завеса и проникващата светлина. Има и чудо", казва 66-австралиец, който има зад гърба си над 40-годишна кариера и пълни зали, без да е мейнстрийм изпълнител.
Един от най-голе
Програмата за единадесетото издание на Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“ и събития, предназначени за деца, ученици, възрастни и любители на джаза, бяха представени на брифинг в община Шумен от Павлинка Марева от Народно читалище "Добри Войников - 1856".
Тя коментира, че шуменското читалище организира няколко събития.
Утре, 25 септември, ще бъде срещата с писателя от Русе и издател на фентъзи литература Явор Цанев. Срещата му ще бъде с деца, предимно третокласници от Средно училище "Панайот Волов".
"В четвъртък ще открием изложба на художничката Мариана Петкова. Тя ще представи във фоайето на Концертната зала на читалището експозиция "Импресии" с 16 творби, които отразяват живота на старата улица "Араста". Картините ще бъдат съпътствани от нейни стихове и фотографии от Даниела Вичева, която работи в културния отдел
Общо 23 млади тенори от 11 държави ще се борят за приза "Гласът на Камен" в Стара Загора.
Това съобщи на сайта си Държавна опера - Стара Загора по повод Втория международен конкурс за оперни изпълнители, който стартира на 20 август.
Той е регламентиран за вокалисти от 26 до 40 години, а организатори на напреварата са Държавна опера - Стара Загора, Фондация „Камен Чанев“ със съдействието на Сдружение с нестопанска цел „Настоятелство на Старозагорска опера”, и с подкрепата на Национален фонд „Култура”.
Деветчленно жури начело с тенора, диригент и композитор Хосе Кура ще оценява таланта на участниците. Предвидени са три тура на конкурса.
Официалната церемония по награждаването и гала концертът на лауреатите ще се състоят на 27 август на сцената на Античния форум „Августа Траяна”. Наградените м
Зад продукцията стоят над 70 души, като 40 от тях са на сцената. Всички те, професионалисти и любители, се обединяват в името на изкуството и посланието, което мюзикълът носи, включвайки се напълно безвъзмездно в проекта.
„В сценария, художествената измислица умело се преплита с библейския сюжет, за да създаде нещо невиждано на българската сцена. Въпреки че думите и действията на героите имат връзка с историческата реалност, по времето на събитията, описани в евангелията, декорите, костюмите и озвучаването са модернистични, и създават обстановка на съвременна железопътна гара. Това е метафора на живота – място, където човек влиза през една врата и излиза през другата, когато му дойде времето. Животът сякаш преминава на гарата в очакване на неговия влак“, разказва Антон Радославов.
Историята проследява Йоан и неговите безкрайни въпроси, и опити да разбере какво има отвъд жълтата линия. „Казват, че светът не е чакалня. Какво тогава правим и защо сме тук?“, се пита героят, търсейки смисъла. Години по-късно, заточен на остров Патмос, той си припомня своя живот, своя бунт и своя път през отчаянието, към надеждата и вярата.
В мюзикъла звучи изцяло авторска музика, съчетаваща типични български неравноделни ритми, рок, етно и рап. Тя се изпълнява на живо от професионални музиканти, с участието на „София госпъл хор“.
„Йоан – синът на гърма“ се играе в театър „София“ от 2012 до 2014 година. „Започнахме с няколко души и плаха мечта да поставим голям спектакъл. Изобщо не очаквахме този успех. Така, десет години по-късно, в началото на януари 2024 г., мюзикълът е възобновен и поставен на сцената на кино „Люмиер“, разказва Антон Радославов. Припомня, че в главните роли, в първоначалния мюзикъл влизат Крис Макаров от „Молец“ (в ролята на малкия Йоан), Ангел Ковачев, известен от дуета си с Мойсей (в ролята на младия Йоан), Тодор Янкулов от „Точка бг“ (в ролята на Каяфа) и Свежен Младенов (в ролята на Исус).
Съвместна изложба „Палитра“ бе открита в Търговище, като представя преподаватели-художници от партньорски университети в Шумен и Истанбул.
Домакин на експозиция е Художествена галерия „Никола Маринов“. В нея са подредени повече от 70 платна на общо 16 творци.
Представени са шестима автори от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ и десет от университета „Гилешим“ в Истанбул. Показани са творби на живописта, графиката, дигитални принтове.
Куратори на изложбата са съответно проф. Димитър Чолаков от българското висше учебно заведение и проф. д-р Исмет Чавушоглу от партньорския университет.
Събитието откри директорът на галерията в Търговище Пламен Проданов. Той обяви, че чрез изложба „Палитра“ пространството на Художествена галерия „Никола Маринов“ става пресечна т
Русенският театър предлага шест спектакъла на своята публика през месец ноември. Това съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев.
Началото ще бъде поставено на 4 ноември с "Опит за летене" - по Радичков. Режисьор е Недялко Делчев. Гост-актьор е Алексей Кожухаров, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, а композитор е Пламен Мирчев - Мирона. Участва почти цялата трупа на театъра.
"Историята, която ще види публиката, е като съновидение на човек, който вижда своите ученици. Всичко става в едно малко селце някъде в Балкана и всички познават попа, даскала и кмета, но най-вече даскала, който ги е създал като хора", коментира режисьорът.
Следващият спектакъл - по произведението на Стефан Цанев "Духът на поета", с режисьор Ивайло Ненов, ще бъде на 8 ноември.
Забавната история "Натюрморт със затлъстял племенник" - с гост-актьорите Любо Нейков
Цирк, театър, огнено изкуство, танци и младежки работилници за улични изкуства ще представи в първото си бургаско издание Фестивалът за улични изкуства 6Fest (Шестфест), който ще се проведе на 11 и 12 октомври, съобщават организаторите.
Началото на 6Fest в Бургас ще постави танцов флашмоб „Заедно“ на местната танцова школа от Бургас „Дюн“ с хореограф Петя Стойкова. Той ще се проведе на т.нар. Компас на ул. "Алексндаровска" в петък и организаторите приканват публиката да се включи в него.
Вторият фестивален ден ще предложи няколко работилници и спектакли. Техен домакин ще е Международният младежки културен център.
Първите две събития са обучителни работилници за младежи, насочени към придобиване на умения в цирковите и огнените изкуства. Обучители в тях са актьори от пътуващ театър „Скрин“, а участието е след предв
Днес Марчело Мастрояни, изнервеният "латинолюбовник", символ на мъжественост в италианското кино, беден младеж и беглец от нацистки трудов лагер през Втората световна война щеше да навърши сто години.
Си Ен Ен припомня склонността на тосканеца да бъде откровен и скромен, дори малко в повече, отколкото се очаква от филмова звезда.
"Аз изобщо не съм пристрастен към секса", казва Мастрояни пред американска телевизионна публика, докато е на върха на кариерата си. И припомня, че режисьорът Федерико Фелини го наема за култовия филм "Сладък живот" (1960 г.), "защото имам ужасно обикновено лице".
Марчело Мастрояни е роден на 28 септември 1924 г. в семейството на дърводелец. Скромното положение на фамилията принуждава баща му да прекрати образованието на момчето още на 14 години и да го изпрати на работа. Марчело работи каквото му попадне в Рим – истински герой на
Пловдивското певческо дружество (ППД) “Ангел Букорещлиев“ посреща публика в обновената и ремонтирана сграда на дружеството на ул. “Ангел Букорещлиев“ № 18 и своя камерна зала, съобщи Катрин Гутман от културния отдел на Община Пловдив. Благодарение на извършения ремонт на близо 100-годишната сграда – дом на дружеството, хористите вече имат нормални условия за репетиции и своя камерна зала, в която да представят изкуството си пред публика. Няколкомесечният ремонт и обновяване на Дома на ППД "Ангел Букорещлиев" се осъществи с финансиране, осигурено от община Пловдив и помощта на дарители.
“Искам да изкажа огромната си благодарност – моята и на членовете на певческото дружество - към хората, без които нямаше как да направим всичко това. Хората, помогнали днес да имаме тази прекрасна, обновена сграда с приятна и уютна атмосфера, един
Хореографията е на Димитър Желев, Станислав Крумов и Реми Тоин. Сценографията е на Руслан Драгостинов, а костюмите – на Елена Шопова. Аранжиментите и оркестрацията са направени от Георги Стрезов. Мултимедията е на Милен Колев.
Следващите дати в „Люмиер“ са на 7, 8 и 9 декември.
Антон Радославов е роден през 1968 г. в театрално семейство. Завършва НАТФИЗ със специалност „Кинорежисура“ в класа на проф. Христо Христов. През последните 30 години се занимава с полусамодеен и полупрофесионален театър. Освен това е и музикант. Има десетки кратки филми и няколко мюзикъла.
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта – на 14 декември в Пловдив, и на 16 декември в София, в арт център „Сити марк“, съобщават органи ...
Групата "Сизър систърс" се събира отново след повече от десетилетие без съвместни турнета, за да изнесе концерти във Великобритания и Ирландия, предаде ДПА.
Американската поп рок ...
Съвместна изложба на Мариана и Пламен Петкови и среща с писателката Галина Танева ще има в Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров" на 5 ноември, съобщиха от културната институ ...
В Деня на народните будители, в къщата музей „Анание Явашов“ ще бъде открита изложбата под надслов „Разградският периодичен печат в образи и неразказани истории&l ...
Започна новото издание на кампанията „Българските посланици на културата“, съобщават инициаторите от Българското национално радио (БНР).
Проектът започва през 2021 г. ...
Националният исторически музей на Румъния участва с 14 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музе ...
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на лиричното сопрано Катя Попова. Регионалният исторически музей (РИМ) представя албум-каталог и съпътстваща изложба „К ...
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта – на 14 декември в Пловдив, и на 16 декември в София, в арт център „Сити марк“, съобщават органи ...
Групата "Сизър систърс" се събира отново след повече от десетилетие без съвместни турнета, за да изнесе концерти във Великобритания и Ирландия, предаде ДПА.
Американската поп рок ...
Британската психеделик рок група The Telescopes идва за първи път в България, за 16-ия рожден ден на „Аларма пънк джаз“, съобщават от екипа на фестивала.
Събитието е н ...
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, сценарист и автор на музиката.Зад продукцията стоят над 70 души, като 40 от тях са на сцената.
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, сценарист и автор на музиката.
Зад продукцията стоят над 70 души, като 40 от тях са на сцената. Всички те, професионалисти и любители, се обединяват в името на изкуството и посланието, което мюзикълът носи, включвайки се напълно безвъзмездно в проекта.
С премиерата на спектакъла "Опит за летене" по Йордан Радичков Русенският театър ще открие на 13-и септември (петък) новия творчески сезон.
"Моят опит с Радичков е многогодишен. Той е един от най-обичаните автори. Според мен е и един от най-важните автори в света за неговото време", каза режисьорът на спектакъла Недялко Делчев.
По думите му словото на писателя и неговите образи са невероятни. "Втората благодат след Радичков е трупата на Русенския театър, която обичам и затова съм тук", каза още Делчев.
Той обясни, че балонът в спектакъла е метафора на онова, което животът не ни дава, или ние не го виждаме.
Гост-актьорът Алексей Кожухаров обясни, че за първи път играе в спектакъл по пиеса от Радичков. "За мен това е прощъпалник и много се радвам, че попаднах в компанията на колегите от Русе, с които се сприятелихме и се работи приятно и
Юбилейна изложба с творби на ямболския художник Тодор Ялъмов ще бъде открита на 27 септември, съобщиха организаторите от Художествена галерия (ХГ) „Жорж Папазов” - Ямбол. Експозицията е озаглавена „Русалката на Тунджа”, препращайки към наименованието на 3-метрова творба на автора, с която той участва на Световния симпозиум по скулптура в Китай през 2011 г.
Настоящата представителна изложба е посветена на 90-ия рожден ден на Тодор Ялъмов, който бе в края на миналата година, посочват от ХГ „Жорж Папазов”. Експозицията представя различни по характер произведения на автора, които очертават неговият творчески портрет, подчертано ориентиран към приложно-декоративните изкуства, допълват от галерията.
Тодор Ялъмов е име, познато на няколко поколения жители на Ямбол. Неговият жизнен и творчески път е свързан тясно с града и с развитието на из
"Когато слушам този запис, се усмихвам": каза австралийският изпълнител Ник Кейв, последните албуми на когото бяха белязани от смъртта на двамата му сина, като дава път на радостта с албума Wild God, който от днес е на музикалния пазар, предаде АФП.
Това е един нов Ник Кейв, който се появи в четвъртък вечерта в Лондон пред журналисти и фенове, за да представи албума. Той си остава вечният денди с тъмен костюм и дълга кестенява коса, но изтерзаният изпълнител вече се шегува, изглежда спокоен и дори безгрижен.
Wild God е 18-ият албум на Ник Кейв с неговата група "Бед сийдс".
"Това е един щастлив запис", казва певецът и автор на песни. "Wild God е звукът на разтварящата се завеса и проникващата светлина. Има и чудо", казва 66-австралиец, който има зад гърба си над 40-годишна кариера и пълни зали, без да е мейнстрийм изпълнител.
Един от най-голе
Програмата за единадесетото издание на Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“ и събития, предназначени за деца, ученици, възрастни и любители на джаза, бяха представени на брифинг в община Шумен от Павлинка Марева от Народно читалище "Добри Войников - 1856".
Тя коментира, че шуменското читалище организира няколко събития.
Утре, 25 септември, ще бъде срещата с писателя от Русе и издател на фентъзи литература Явор Цанев. Срещата му ще бъде с деца, предимно третокласници от Средно училище "Панайот Волов".
"В четвъртък ще открием изложба на художничката Мариана Петкова. Тя ще представи във фоайето на Концертната зала на читалището експозиция "Импресии" с 16 творби, които отразяват живота на старата улица "Араста". Картините ще бъдат съпътствани от нейни стихове и фотографии от Даниела Вичева, която работи в културния отдел
Общо 23 млади тенори от 11 държави ще се борят за приза "Гласът на Камен" в Стара Загора.
Това съобщи на сайта си Държавна опера - Стара Загора по повод Втория международен конкурс за оперни изпълнители, който стартира на 20 август.
Той е регламентиран за вокалисти от 26 до 40 години, а организатори на напреварата са Държавна опера - Стара Загора, Фондация „Камен Чанев“ със съдействието на Сдружение с нестопанска цел „Настоятелство на Старозагорска опера”, и с подкрепата на Национален фонд „Култура”.
Деветчленно жури начело с тенора, диригент и композитор Хосе Кура ще оценява таланта на участниците. Предвидени са три тура на конкурса.
Официалната церемония по награждаването и гала концертът на лауреатите ще се състоят на 27 август на сцената на Античния форум „Августа Траяна”. Наградените м
„В сценария, художествената измислица умело се преплита с библейския сюжет, за да създаде нещо невиждано на българската сцена. Въпреки че думите и действията на героите имат връзка с историческата реалност, по времето на събитията, описани в евангелията, декорите, костюмите и озвучаването са модернистични, и създават обстановка на съвременна железопътна гара. Това е метафора на живота – място, където човек влиза през една врата и излиза през другата, когато му дойде времето. Животът сякаш преминава на гарата в очакване на неговия влак“, разказва Антон Радославов.
Историята проследява Йоан и неговите безкрайни въпроси, и опити да разбере какво има отвъд жълтата линия. „Казват, че светът не е чакалня. Какво тогава правим и защо сме тук?“, се пита героят, търсейки смисъла. Години по-късно, заточен на остров Патмос, той си припомня своя живот, своя бунт и своя път през отчаянието, към надеждата и вярата.
Съвместна изложба „Палитра“ бе открита в Търговище, като представя преподаватели-художници от партньорски университети в Шумен и Истанбул.
Домакин на експозиция е Художествена галерия „Никола Маринов“. В нея са подредени повече от 70 платна на общо 16 творци.
Представени са шестима автори от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ и десет от университета „Гилешим“ в Истанбул. Показани са творби на живописта, графиката, дигитални принтове.
Куратори на изложбата са съответно проф. Димитър Чолаков от българското висше учебно заведение и проф. д-р Исмет Чавушоглу от партньорския университет.
Събитието откри директорът на галерията в Търговище Пламен Проданов. Той обяви, че чрез изложба „Палитра“ пространството на Художествена галерия „Никола Маринов“ става пресечна т
Русенският театър предлага шест спектакъла на своята публика през месец ноември. Това съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев.
Началото ще бъде поставено на 4 ноември с "Опит за летене" - по Радичков. Режисьор е Недялко Делчев. Гост-актьор е Алексей Кожухаров, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, а композитор е Пламен Мирчев - Мирона. Участва почти цялата трупа на театъра.
"Историята, която ще види публиката, е като съновидение на човек, който вижда своите ученици. Всичко става в едно малко селце някъде в Балкана и всички познават попа, даскала и кмета, но най-вече даскала, който ги е създал като хора", коментира режисьорът.
Следващият спектакъл - по произведението на Стефан Цанев "Духът на поета", с режисьор Ивайло Ненов, ще бъде на 8 ноември.
Забавната история "Натюрморт със затлъстял племенник" - с гост-актьорите Любо Нейков
Цирк, театър, огнено изкуство, танци и младежки работилници за улични изкуства ще представи в първото си бургаско издание Фестивалът за улични изкуства 6Fest (Шестфест), който ще се проведе на 11 и 12 октомври, съобщават организаторите.
Началото на 6Fest в Бургас ще постави танцов флашмоб „Заедно“ на местната танцова школа от Бургас „Дюн“ с хореограф Петя Стойкова. Той ще се проведе на т.нар. Компас на ул. "Алексндаровска" в петък и организаторите приканват публиката да се включи в него.
Вторият фестивален ден ще предложи няколко работилници и спектакли. Техен домакин ще е Международният младежки културен център.
Първите две събития са обучителни работилници за младежи, насочени към придобиване на умения в цирковите и огнените изкуства. Обучители в тях са актьори от пътуващ театър „Скрин“, а участието е след предв
Днес Марчело Мастрояни, изнервеният "латинолюбовник", символ на мъжественост в италианското кино, беден младеж и беглец от нацистки трудов лагер през Втората световна война щеше да навърши сто години.
Си Ен Ен припомня склонността на тосканеца да бъде откровен и скромен, дори малко в повече, отколкото се очаква от филмова звезда.
"Аз изобщо не съм пристрастен към секса", казва Мастрояни пред американска телевизионна публика, докато е на върха на кариерата си. И припомня, че режисьорът Федерико Фелини го наема за култовия филм "Сладък живот" (1960 г.), "защото имам ужасно обикновено лице".
Марчело Мастрояни е роден на 28 септември 1924 г. в семейството на дърводелец. Скромното положение на фамилията принуждава баща му да прекрати образованието на момчето още на 14 години и да го изпрати на работа. Марчело работи каквото му попадне в Рим – истински герой на
Пловдивското певческо дружество (ППД) “Ангел Букорещлиев“ посреща публика в обновената и ремонтирана сграда на дружеството на ул. “Ангел Букорещлиев“ № 18 и своя камерна зала, съобщи Катрин Гутман от културния отдел на Община Пловдив. Благодарение на извършения ремонт на близо 100-годишната сграда – дом на дружеството, хористите вече имат нормални условия за репетиции и своя камерна зала, в която да представят изкуството си пред публика. Няколкомесечният ремонт и обновяване на Дома на ППД "Ангел Букорещлиев" се осъществи с финансиране, осигурено от община Пловдив и помощта на дарители.
“Искам да изкажа огромната си благодарност – моята и на членовете на певческото дружество - към хората, без които нямаше как да направим всичко това. Хората, помогнали днес да имаме тази прекрасна, обновена сграда с приятна и уютна атмосфера, един
В мюзикъла звучи изцяло авторска музика, съчетаваща типични български неравноделни ритми, рок, етно и рап. Тя се изпълнява на живо от професионални музиканти, с участието на „София госпъл хор“.
„Йоан – синът на гърма“ се играе в театър „София“ от 2012 до 2014 година. „Започнахме с няколко души и плаха мечта да поставим голям спектакъл. Изобщо не очаквахме този успех. Така, десет години по-късно, в началото на януари 2024 г., мюзикълът е възобновен и поставен на сцената на кино „Люмиер“, разказва Антон Радославов. Припомня, че в главните роли, в първоначалния мюзикъл влизат Крис Макаров от „Молец“ (в ролята на малкия Йоан), Ангел Ковачев, известен от дуета си с Мойсей (в ролята на младия Йоан), Тодор Янкулов от „Точка бг“ (в ролята на Каяфа) и Свежен Младенов (в ролята на Исус).
Хореографията е на Димитър Желев, Станислав Крумов и Реми Тоин. Сценографията е на Руслан Драгостинов, а костюмите – на Елена Шопова. Аранжиментите и оркестрацията са направени от Георги Стрезов. Мултимедията е на Милен Колев.
Следващите дати в „Люмиер“ са на 7, 8 и 9 декември.
Антон Радославов е роден през 1968 г. в театрално семейство. Завършва НАТФИЗ със специалност „Кинорежисура“ в класа на проф. Христо Христов. През последните 30 години се занимава с полусамодеен и полупрофесионален театър. Освен това е и музикант. Има десетки кратки филми и няколко мюзикъла.
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.